Одесса
-1 Co
USD

Дії МОЗ призвели до мільярдних втрат бюджету (відео)

Посадовці МОЗ порушили кілька законів. На цьому наголошують у Комітеті з питань запобігання та протидії корупції. Там уточнюють: Центральна база даних не має відповідного сертифіката на комплексну систему захисту інформації.

А туди вносяться відомості про людей, які підписали декларації зі своїми лікарями. У комітеті мають намір подавати звернення до СБУ.

«Про перевірку щодо закону про зберігання і захист персональних даних. Сьогодні програма є неробочою і вона не може верифікувати ці дані, які туди надходять. Що відбувається? Десять чи двадцять лікарів беруть того самого пацієнта і отримують за це гроші, й перевірити це неможливо, тому що програма не має технічної можливості. Обсяг коштів, які пройшли з порушенням закону, — близько 10 млрд гривень», — заявив в.о голови Комітету з питань запобігання та протидії корупції Юрій Савчук.

Рішення щодо дій посадовців МОЗ мають ухвалити на найближчому Комітеті з питань запобігання та протидії корупції. Також планується написати звернення до Рахункової палати з проханням провести аудит витрачених Міністерством охорони здоров’я коштів.

Водночас, як стверджують деякі громадські активісти, народні депутати прагнуть підірвати медичну реформу та через правоохоронні органи зупинити виплати за деклараціями сімейним лікарям. А щодо самої системи, то вона проходить тестування і це не заборонено законом, стверджують у Центрі протидії корупції.

11 июня, 2019 17:29