Брудне повітря може призвести до раку та інших хвороб (відео)

Брудне повітря скорочує життя людини в середньому на два роки. Такі дані Інституту енергетичної політики США. До речі, в Європі забруднення атмосфери стає причиною смерті близько півмільйона людей.

В Україні якість повітря низька: раніше про це заявили фінські науковці. Їхні дослідження показали, що в українських містах є перевищення вмісту шкідливих речовин відповідно до європейських норм. Тепер своїм досвідом приїхали поділитися чеські експерти.

«Для того, щоб вирішити цю проблему, Україні недостатньо окремих змін, бо це системна проблема, яку треба вирішувати на всіх рівнях, і звичайні громадяни теж мають це усвідомити», — зазначив викладач кафедри природничих наук Карлового університету (Прага) Петер Мариш.

Чеські експерти взяли участь у моніторингу стану забруднення п’яти промислових міст України: Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Маріуполя та Кривого Рогу. Результати невтішні: в цих містах велика кількість викидів пилу, що містять важкі метали та діоксини. Щодо мегаполісів, то великі підприємства — не найбільші забруднювачі повітря. Першість утримують автомобілі, яких із року в рік більшає.

«На сьогодні 80 % викидів у Києві — це від автотранспорту. А є в нас ще діючі підприємства, які додають внесок у забруднення повітря», — повідомила завідувач лабораторії спостереження за забруднення повітря Центральної геофізичної обсерваторії Ніна Ротач.

«Ті регіони, які є промислово більш розвинені, найбільш забруднені, якщо говорити про якість атмосферного повітря. Одеса, звичайно, не входить в перелік областей, регіонів із суперчистим повітрям», — заявила директор департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Мінекології Світлана Гринчук.

На заході України якість повітря краща, ніж загалом у країні.

Додамо: згідно з даними ВООЗ, щорічно від забруднення повітря в світі помирає понад чотири мільйони людей. Покращити статистику можна завдяки збільшенню кількості вітрових та сонячних електростанцій. Зелена енергетика дасть змогу знизити смертність від брудного повітря в Європі до 55 %, стверджують німецькі вчені.

5 июня, 2019 16:59