Бездомні облаштовують нічліжки під будинками: що робити? (відео)

Гори сміття, великі сумки та облаштовані нічліжки прямо під вікнами будинків — одесити скаржаться на безхатченків, які влаштовуються у них у дворах. Що робити, коли вашу клумбу перетворили на табір тимчасового проживання, — дивіться далі у сюжеті Катерини Банкової.

Галина проживає на першому поверсі — її вікна виходять прямо на клумбу, яку вподобали безхатченки та вже приблизно п’ятий рік поспіль облаштовують тут собі нічліг та туалет. Відчинити вікно неможливо. Розмови з ними безрезультатні.

Правових рішень проблеми просто не існує: примусово вигнати бездомних ніхто не може, хіба вони тільки порушуватимуть порядок. Єдиний порятунок — волонтерські організації, які допомагають безхатькам повернутись до нормального життя. Сергій живе просто неба вже четвертий рік. Під вікна Галини прийшов близько тижня тому.

Чоловіку 48, він за фахом кухар та має двох дітей. Втім, минуле життя в минулому — зараз він живе в картонній коробці, взимку обмотує її плівкою, щоб не мерзнути. Наша знімальна група запросила волонтерів з організації Християнська місія «Нове життя», аби допомогти йому стати на ноги.

Спершу Сергій відмовився, але вже за день зв’язався з волонтерами та попросив його забрати.

Зараз у притулку перебуває приблизно 60 осіб: комусь з них знайшли роботу, а хтось допомагає таким, яким колись був сам.

20 июня, 2019 16:19