Залучення інвестицій через державно-приватне партнерство (відео)

Мільярд доларів для тридцяти проектів розвитку портів України. Українські та європейські експерти відзначили позитивний результат застосування моделі державно-приватного партнерства в інвестуванні портової сфери останніх трьох років.

Проблемною точкою залишається недосконале законодавство, яке гальмує залучення інвесторів та підготовку реалізації проектів. Поки закон в процесі реформування, закордонні спеціалісти радять державі й бізнесу знаходити консенсус на місцях.

«Ми повинні перейти до більш спрощеної, майже до первинної моделі. Я не маю на увазі, що адміністрація порту повинна втручатися в приватний сектор, але вона повинна взаємодіяти з приватним сектором, вона повинна думати разом із інвесторами, йти на поступки, доходити концесії або будь-якої форми згоди», — заявив директор Міжнародної асоціації портів і гаваней Патрік Верховен.

«Мільярд доларів, якщо точно — 926 мільйонів. Саме стільки портова галузь України залучить в найближчі роки. Левова частка цих проектів — це проекти державно-приватного партнерства. 30 проектів на один мільярд доларів», — повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

За словами міністра, вже до кінця цього року відбудеться включення українських портів до мережі європейських.

31 мая, 2019 19:19