В Україні вперше вручили журналістську премію ім. Гонгадзе (відео)

Концептуально нова відзнака у сфері української журналістики.

І хоча замовників вбивства досі не покарано, вільна преса в Україні все одно існує.

За інноваційність та внесок у розвиток українського медіасередовища. Першу премію імені Георгія Гонгадзе вручили журналісту, історику, публіцисту та викладачу Вахтангу Кіпіані.

Гонгадзе — один із найперших журналістів України, який став викривачем корупції посадовців. Власне, саме за професійну діяльність Гонгадзе й вбили.

Премія імені Гонгадзе передусім покликана підняти на вищий щабель рівень української журналістики. Адже взірцем демократії є саме свобода слова. Головний редактор KyivPost також виступив із лекцією про нинішнє становище журналістики. За його словами, воно має кілька викликів, серед яких і соціальні мережі.

Через те, що користувачі часто копіюють ексклюзивні та інші матеріали, ЗМІ втрачають аудиторію, а отже і гроші. Браян Боннер також наголосив на тому, що США мають збільшити фінансування незалежних медіа в Україні.

Розвиток та захист регіональних медіа — це ще одна місія премії імені Гонгадзе.

Присуджуватимуть премію раз на рік 21 травня — якраз на день народження Георгія. Претендувати на відзнаку можуть журналісти, які професійно займаються цією справою впродовж п’яти років на території України.

Лауреата премії імені Гонгадзе визначає журі з дев’яти людей. До нього входять, зокрема, медіаексперти, громадські діячі, інтелектуали, а також дружина Георгія Гонгадзе Мирослава.

22 мая, 2019 19:14