Україна може виробляти 30–35 % власного біодизелю (відео)

Україна досі залежна від імпорту нафтопродуктів із Росії та Білорусі. Проте вихід є, кажуть експерти і додають: уряд та бізнес мають зробити ставку на біоенергетику.

Нині ж в нашій країні ця галузь не прогресує, хоча за останні 10 років рівень світового виробництва біопалива зріс удвічі.

«В Україні розроблений Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, і от вже скоро 2020 рік, а питання досягнення частки рідких біопалив ще й досі стоїть. У світі більше ніж чотири відсотки рідких біопалив споживається загалом різними країнами. І виробляється, і споживається. Ми знаємо приклади Бразилії, США, ЄС, а в Україні це менше ніж один відсоток», — прокоментувала член Біоенергетичної асоціації України Олександра Трибой.

Через нерозвиненість галузі Україна експортує ріпак, сою і технічну олію, а могла би переробляти їх на біодизель і замінити ним 30–35 % імпортованого дизелю.

«Це буде фінансування виробництва. Це буде і підтримка вітчизняного виробника. Це буде виконання міжнародних зобов’язань України», — повідомив енергетичний експерт Геннадій Рябцев.

Біопаливна галузь зможе розвиватися в усіх регіонах України, та особливе майбутнє її чекає насамперед на Одещині.

«І я думаю, що Одещина могла би бути інвестиційним регіоном для розміщення будь-якого виробництва, і біопалива зокрема, тому що це регіон, який має серйозний логістичний хаб, а там, де логістика й транспорт, там і споживання палива», — зазначив голова Офісу ефективного регулювання BRDO Олексій Гончарук.

Зазначимо, біопаливо завдає меншої шкоди довкіллю, ніж виробництво та використання традиційних нафтопродуктів.

21 мая, 2019 16:59