Одесса
28 Co
USD

Парубій підписав мовний закон (відео)

Спікер парламенту Андрій Парубій підписав закон про розширення застосування української мови.

Перед тим Верховна Рада відхилила чотири проекти постанов про скасування рішення парламенту щодо ухвалення закону в цілому, тому з’явилася можливість підписання документа. Тепер він піде на підпис до Петра Порошенка.

«Петро Порошенко чітко заявив, що невідкладно підпише цей закон. Нагадаю, що саме за його президентства відбулася шалена популяризація української в кіно, музиці та загалом у суспільстві», — зазначив народний депутат України Артур Герасимов.

Проте деякі нардепи вважають, що закон про державну мову розколює суспільство.

«Заинтересовывать надо людей изучать. Вы посмотрите, как сейчас изучают польский язык, потому что едут туда учиться. И поляки все это продумали. Почему венгры платят учителям на Закарпатье преподавание венгерского языка — вот это есть пряник так называемый», — повідомив народний депутат України Василь Німченко.

На думку ж політологів, ухвалений законопроект — виклик для наступного президента.

«Я вважаю, що цей законопроект — передусім політична технологія і від нього ми можемо фіксувати точку старту парламентської виборчої кампанії. Норми цього законопроекту викличуть посилення конфлікту з Угорщиною та Румунією, очевидно спровокують негативні нові висновки Венеційської комісії, Європарламенту та ПАРЄ, адже такі висновки вже були щодо попередніх читань, і це буде проблема для Зеленського», — пшдкреслив директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

Нагадаємо, що ухвалений закон передбачає, зокрема, створення Національної комісії зі стандартів державної мови, запровадження посади уповноваженого з захисту державної мови та розширення застосування української в медіа, книговидавництві й театральному кіномистецтві.

Водночас обов’язковість використання української не поширюється на приватне спілкування і релігійні обряди.

14 мая, 2019 20:08