Нова книга від українського журналіста та працівника NASA (відео)

 Андрій Васильєв, він же Дорж Бату, коригує траєкторії руху космічних кораблів та сателітів, кореспондент «Голосу Америки» в минулому, а за освітою — історик.

Автор дійсно багатогранний, усі свої регалії навіть сам вже й не згадає. Він не боїться зізнатись, що чогось не знає, попросити повторити кілька разів і понад дві години розповідає одеситам про неймовірні пригоди на роботі. А працює Андрій в NASA.

Героїня більшості його історій Франческа — математик сицилійського походження з вродженим аутизмом. Спочатку пости про неї з’являлися у Фейсбуці, та вони стали такими популярними, що переросли у щось більше. Так з’явилась перша книга — «Франческа. Повелителька траєкторій», а нещодавно презентували вже другу частину.

То ж хто така, ця Франческа? За словами Андрія, це «молода дівчина, їй 27 років наразі, вона з сім’ї корінних сицилійців, які виїхали з Сицилії в 75 році і осіли в Конектикуті в місті Вінзор, вона не проста дівчина, вона народжена з аутизмом».

А ще вона справжній математичний геній: може здійснювати подумки операції із шестицифровими числами. Однак це не вберігає її від потрапляння в різні халепи: усе, до чого Франческа торкається, — вибухає, горить і розбивається.

Дивна, така цікава і нестандартна особистість, у вчинках якої кожен знаходить себе. Так трапилося і з Юлею Городецькою. Вона давня знайома Андрія. Та й живуть вони в США порівняно недалеко. А зустрілися вперше лиш тут в Одесі, на презентації.

Юлія каже, сторінка Андрія у Фейсбуку та його книга — це територія комфорту.

Історія про неймовірну Франческу написана українцем бурятського походження, тепер з американським громадянством — вже на книжкових полицях.

24 мая, 2019 17:25