ІХ Міжнародний семінар з питань спрощення процедур торгівлі та транспорту (відео)

Спрощення бюрократичних процедур зробить Україну більш привабливою для міжнародного транзиту та покращить торгівлю та логістику. Такої думки дійшли експерти на ІХ Міжнародному семінарі, який організувала Європейська економічна комісія ООН.

«Сегодня плохая коммуникация и взаимодействие центральных органов исполнительной власти. Не все документы реализованы в электронной форме. Поэтому наша задача сегодня на семинаре — определить уровень готовности и выдать рекомендации правительству Украины», — зазначив голова делегації України при СЕФАКТ ООН Олег Платонов.

«Максимально треба усувати людський фактор і відходити від паперових документів. Це превентивний захід від корупції і зменшення накладних видатків для перевізників, експортерів, логістів. Тобто інтегрувати транспортні документи залізниці, портів, морських перевізників та автомобільних перевізників в таку на базі СЕФАКТ ООН електронну платформу», — заявив заступник міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Віктор Довгань.

Головне завдання у сфері автотранспорту — капітальний ремонт та реконструкція автострад державного значення. А на залізничному транспорті необхідно ввести максимальну електрифікацію локомотивного складу. Це дасть змогу економити дизпаливо та покращить екологічну ситуацію в регіонах.

«Ми прийняли, ви знаєте, минулого року Національну транспортну стратегію до 2030 року. І зараз ми розробили спільно з Єврокомісією план заходів, який передбачає не тільки реформи законодавства, але і конкретні інфраструктурні проекти. Тобто чому ми робимо це разом з європейцями? Тому що це дає можливість відразу шукати кошти, джерела», — повідомив Віктор Довгань.

«Средства изыскиваются на так называемом рынке доноров. И Министерство экономического развития и торговли будет проводить встречи и тендеры через существующие инструменты», — підкреслив Олег Платонов.

Проте зараз деякі світові партнери зайняли очікувальну позицію. Вони чекають змін в уряді України, щоб відновити переговорні процеси щодо фінансування транспортних проектів.

28 мая, 2019 15:15