Одесса
32 Co
USD

Акція пам’яті на Куликовому полі (відео)

Сперечалися, намагалися одне одного перекричати та мало не побилися. На Куликовому полі пройшли заходи, приурочені до п’ятої річниці трагічних подій 2 травня.

Нагадаємо, в 2014 році під час сутичок між прихильниками Євро- та Антимайдану відбулися сутички, внаслідок яких 48 людей загинуло в Будинку профспілок Жіночка з ножицями в руках на підвищених тонах просить вивести групу молодих людей за територію Куликового поля. Поліцейські ж навпаки, просять покинути територію її та супроводжують до виходу. Бо ж до Будинку профспілок з гострими предметами приходити не можна.

На Куликовому полі зібралися ті, хто хотів вшанувати загиблих після пожежі у Будинку профспілок 2 травня 2014. Родичі померлих — з чорними кульками. Активісти кількох патріотичних організацій прийшли на акцію із червоними. «Куликівцям» це не сподобалося. Отож зав’язався конфлікт. Врешті поліція заспокоїла опонентів. Та не на довго. Періодично то одна, то інша сторона вигукувала свої лозунги.

На пам’ять про загиблих провели молебень. А потім — в небо випустили чорні кульки. Проукраїнські ж активісти в свою чергу випустили в небо червоні. Загалом акція пройшла без серйозних сутичок. Щодо інших інцидентів, на пункті фільтрації правоохоронці зупинили 15-річну дівчину, у якої на одягу була заборонена комуністична символіка.

А активіст Дем’ян Ганул розповів, що затримав і передав правоохоронцям чоловіка, який прийшов на Куликове поле у футболці з написом «Севастополь» та нібито зображенням російського прапора.

2 мая, 2019 21:21