Одесса
13 Co
USD

75 років Одеському протезно-ортопедичному підприємству (відео)

75 років на ринку українського протезування. В Одеського експериментального протезно-ортопедичного підприємства — ювілей.

Сьогодні на фабриці працює більш ніж 100 працівників. Асортимент продукції налічує сотні різноманітної складності протезів та ортопедичних виробів. За словами працівників, їхня продукція практично не поступається західним аналогам, а за ціною — дешевша.

Моряк військового, а згодом і торговельного флоту — моторист-фітер Володимир Колованов втратив ногу через професійну хворобу судин. Ампутація була складною. Звикав до нового протезу майже рік.

Реабілітація у медичному відділенні Одеського експериментального протезно-ортопедичного підприємства проходить у нього успішно. Протез у ветерана-моряка зібрали майстри підприємства зі зручних сучасних компонентів.

Фахівці скаржаться, що в Україні немає жодного профільного навчального заходу, який готує професійних майстрів-протезистів. За їхніми словами, держава приділяє недостатньо уваги вітчизняній галузі протезування.

Окрім цього, постійно скорочується кількість пільговиків, яким виготовляють нові штучні кінцівки безоплатно. Також уряд часто затримує грошову компенсацію підприємству за ці верстви населення.

16 мая, 2019 20:02