Одесса
33 Co
USD

Зауважень до ЦВК немає, — міжнародні спостерігачі ENEMO (відео)

Дев’яносто вісім відсотків виборчих дільниць України отримали високі оцінки Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами. Загалом експерти ENEMO у день виборів оцінили роботу 1287 дільниць.

В організації додають, що попередньо другий тур виборів відбувся відповідно до міжнародних стандартів. І це попри незначні порушення, які не вплинули на результати голосування.

«Вибори пройшли як належить. Була стурбованість через велику кількість представників у дільничній виборчій комісії, які мали номінувати кандидата, — було занепокоєння, що не буде їх надано. Проте завдяки гарній роботі ЦВК усі виборчі дільниці були забезпечені людьми, зокрема в Одеській області», — заявив експерт з питань виборів ENEMO П’єр Петьє.

В ENEMO зазначили, що майже на 89 % дільниць не було проблем зі списком виборців. Проте траплялися випадки, коли або інформація про виборців була неточною, або українці не могли знайти себе у списках.

«У двох цілих чотирьох десятих відсотка дільниць інформація про виборців була неточна. А в дев’яти цілих шести десятих випадків виборці не могли знайти себе у списках», — повідомила заступник голови місії ENEMO Теодора Поп Трайков.

Фінальний звіт щодо виборів другого туру в регіональному розрізі ENEMO представить вже незабаром. Додамо, що міжнародна місія ENEMO зі спостереження за виборами президента України 2019 року фінансується США, Німеччиною та Європейським Союзом.

23 апреля, 2019 19:11