Одесса
27 Co
USD

В Одесі з’явилася «Алея життя» (відео)

«Алея життя» з’явилась в Михайлівському сквері. Там на честь донорів органів висадили 18 дерев. Ця практика відома у всьому світі.

Зокрема, в України такі насадження є у Києві та Миколаєві, тепер і в Одесі. Кожне з 18 дерев — це своєрідне «дякую» від одесита з трансплантованим органом, адресоване своєму донору.

Організатори кажуть, дерев могло б бути більше, як і врятованих життів. Адже система в Україні працює погано. Щодня в нашій країні можуть рятувати дев’ять життів, бо для цього, каже голова національного руху «За трансплантацію» Юрій Андреєв, є і лікарі, і донори.

Немає лише впорядкованої системи, яка б регулювала і робила це можливим. Наприклад, операція в Україні коштуватиме бюджету утричі дешевше, ніж закордонна. Саме за кордоном зробили пересадку 11-річній Валерії, тепер в її грудях б’ється серце з Індії.

Дівчинка соромиться та починає хвилюватись від лише однієї згадки про операцію. Валерія каже: усі її мрії збулись. Ще одна садівниця на алеї — 10-річна Анастасія. Коли їй було два, їй зробили пересадку печінки. Донором став тато.

Дівчинка живе звичайним життям. Заборона — лише тяжкі фізичні навантаження та грейпфрут, бо заважає засвоєнню ліків. Але Анастасія не засмучується, каже: ніколи і не любила цей фрукт.

Вона також ділиться своєю мрією. Наразі кожен може принаймні написати заяву на дозвіл використання органів посмертно. Або ж здати кров. Організатори кажуть — це врятує не одне життя.

17 апреля, 2019 19:04