Одесса
25 Co
USD

В Київському райсуді обговорили медіацію (відео)

Про виклики, перешкоди і можливості для запровадження інституту медіації в Україні говорили із міжнародними експертами зі Словенії та США в Київському районному суді. Відсутність профільного закону експерти називають однією з ключових проблем розвитку цієї інституції.

«Дуже потрібна регуляторна база. Обов’язково має бути закон про медіацію, щонайменше рамковий закон, тому що судді так зможуть отримати повноваження і направляти справи на медіацію. Крім того, вони зможуть зупиняти судове провадження на час такої медіації. Окрім того, це може бути корисним для зміцнення довіри громадськості і юристів до цієї інституції», — повідомив президент Європейського центру вирішення спорів Алеш Залар.

Звернутися по допомогу медіаторів можна в Громадський центр правосуддя, що в Київському районному суді. Послуги фахівців безкоштовні.

«Можем донести мысль людям, что не обязательно судиться. Можно решить проблему с помощью медиатора. Первичная помощь оказывается здесь, в Центре правосудия. В дальнейшем, если есть необходимость, для более глубокого общения переходят в кабинет, который находится в Хозяйственном суде», — зазначив голова Київського районного суду Сергій Чванкін.

4 апреля, 2019 19:09