Одесса
33 Co
USD

В день виборів люди не знаходили себе в списках (відео)

Прийшов проголосувати, та не зміг. В день виборів українці зіткнулися з проблемою, коли не побачили себе в списках на дільницях, а отже — не отримали бюлетень і не віддали свій голос.

Ще можна виправити ситуацію, розповідають в «Комітеті виборців України». Знайома ситуація? Вас не включили в список виборців, через що ви не змогли проголосувати? Все ще можна виправити і віддати свій голос під час другого туру.

За словами голови Одеської обласної організації «Комітету виборців України» Анатолія Бойка, виправити ситуацію можна звернувшись до будь-якого відділу реєстру виборців з паспортом і написавши відповідну заяву. Але робити це потрібно якнайшвидше. Буквально від сьогодні і не пізніше ніж 15 квітня, бо після цієї дати потрібно звертатися уже до суду.

В Одесі чотири відділу реєстру виборців. Вони знаходяться в районних адміністраціях: Суворовській, Київській, Малиновській та Приморській. Перевірити, чи є ви в списках та за якою ділянкою закріплені можна не виходячи з будинку.

Заходимо на сайт Державного реєстру виборців, переходимо в «кабінет виборця», в графі пошуку вводимо своє прізвище та ім’я. Може бути ситуація, коли ви себе перевірили в списках, але на дільниці в день виборів ваше прізвище не знаходять і бюлетень для голосування не видають. Просіть членів комісії уважніше перевірити списки.

В день виборів були випадки, коли людина прийшла на дільницю голосувати, а в списках під своїм прізвищем побачила чужий підпис. Як таке може бути, адже вона дійсно не встигла віддати голос? Запитайте у родичів — можливо це вони проголосували і випадково поставили свій підпис.

Анатолій Бойко каже, якщо ви впевнені, що цієї помилки немає і дійсно комусь незаконно надали право проголосувати замість вас, запросіть до столу голову виборчої комісії, спостерігачів, і хай вони визначать, що з тим робити.

В будь-якому випадку спостерігачі мають скласти акт. Скористайтеся своїм правом голосу. Участь в голосуванні знижує ризик фальсифікації.

2 апреля, 2019 21:03