Одесса
34 Co
USD

Сесія міськради Одеси: на ремонт 200 фасадів грошей немає (відео)

На першій після виборів президента сесії Одеської міськради пригадали ремонт 200 фасадів, який мають зробити протягом трьох років.

Йдеться про пам’ятки архітектури, що роками руйнуються у центральній частині міста. Тема спровокувала суперечку між депутатами та мером.

Ще на початку поточного року депутати міськради підтримали програму збереження і розвитку історичного центру на 2019–2021 роки. За вказаний термін за 1,2 млрд гривень планували відновити і реставрувати фасади 200 будинків в центрі міста, а ще будівлю мерії на Думській площі, 1, та бульвар Жванецького.

На поточній сесії депутат міськради Лілія Леонідова вирішила з’ясувати, коли ж розпочнеться запланований ремонт. У відповідь віце-мер Петро Рябоконь розповів, що гроші спрямують на будинок Руссова, а через місяць-півтора і на дім Лібмана. Але все це з моменту, коли продовжиться кредитування банками.

За словами директора департаменту фінансів, коштів на капремонт іншого житлового фонду поки немає. Саме ж питання можна буде розглядати лише за умови перевиконання дохідної частини загального фонду більш ніж на 5 % за результатами першого півріччя.

Подальше обговорення цього питання спровокувало бурхливу суперечку у сесійній залі. Насамкінець у мерії висловили намір взяти ще один кредит в 1 мільярд гривень в «Ощадбанку». Вже з нього починатимуть ремонтні роботи.

Віце-мер також додав, що якщо на наступній сесії проект рішення про запозичення ухвалять, то з нього й профінансують ремонт. Йдеться про будинки Руссова та Лібмана, та 30 фасадів на Рішельєвській, Гоголя, Пушкінській, Ланжеронівській.

24 апреля, 2019 20:59