Одесса
8 Co
USD

Реформа державної допомоги дає Одесі нові інвестиції (відео)

Залучати Одесі нові інвестиції та можливості дає змогу реформа державної допомоги. Гроші вже надходять як підтримка від Європейського Союзу, їх спрямовують на різні проекти.

Кошти надають через Європейський інвестиційний банк, ЄБРР, а також грантами, які виділяють на реформу в рамках Східного партнерства.

«Європейський Союз, бачачи, що ми є вільні і відкриті для конкуренції, анонсував великий пакет фінансової допомоги на розвиток портів, інфраструктури, зокрема залізничної. Ми як одесити не можемо знехтувати цим шансом і, наскільки я можу це оцінити, ним користуємося не максимально, але достатньо ефективно», — прокоментувала генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Суть реформи державної допомоги полягає в зміні правил надання коштів українським підприємствам. Якщо раніше держава виділяла гроші на підтримку бізнесу нераціонально, то відтепер запрацює новий механізм. Він ґрунтується на прозорості та рівності надання держкоштів.

«Реформа держдопомоги — це встановлення абсолютно рівних правил для всіх суб’єктів господарювання. Держава має підтримувати ефективний бізнес. Вона має стати ефективним власником і не дозволяти витрачати кошти платників податків на підтримку неефективних підприємств, із року в рік яка закладається в кожному законі про бюджет», — повідомила державний уповноважений Антимонопольного комітету України Анна Артеменко.

«Це одна з найуспішніших реформ в рамках виконання угоди про асоціацію», — зазначила Ольга Стефанішина.

Реформа держдопомоги розпочалася в Україні 10 років тому. За словами Ольги Стефанішиної, Брюссель високо оцінює перебіг її впровадження в нашій країні.

11 апреля, 2019 17:05