Одесса
26 Co
USD

Грузини згадують трагічні події 9 квітня 1989 року (відео)

Тридцять років минуло з моменту тбіліської трагедії. 9 квітня 1989 року в Тбілісі силами армії було жорстоко придушено мирну багатоденну демонстрацію, що проходила перед будинком уряду.

Тоді під колесами танків і від ударів саперними лопатками загинуло 19 осіб, 16 з яких — жінки. Тбіліські події відбулися на тлі грузино-абхазького конфлікту, який виник після проголошення 18 березня 1989 року бажання Абхазії вийти зі складу Грузії.

На стендах в консульстві Грузії — фотографії страшних подій 30-річної давності. Під ними запалені свічки та живі квіти. Саме так грузинська діаспора Одеси вшановує пам’ять національних героїв.

На екрані можна побачити документальні кадри. Керівнику культурно-освітнього центру «Іверія» Шорені Гегешидзе було у 89-му шістнадцять. Консулу Грузії в Одесі Торніке Берекашвілі ще менше — одинадцять. Однак всегрузинська подія торкнулась їх обох.

Очевидці подій 9 квітня в Тбілісі вважають, що для молоді вкрай необхідно пам’ятати свою трагічно-героїчну історію. На думку грузинської сторони, саме з подій 9 квітня почався парад суверенітетів національних республік і розпад СРСР.

9 апреля, 2019 21:05