Одесса
33 Co
USD

Другий тур виборів президента України пройшов демократично (відео)

Проведення підрахунків і встановлення результатів у другому турі виборів кращі, ніж у першому турі. Про це заявили в ОБСЄ.

«Незважаючи на часові обмеження, ЦВК виконала всі підготовчі завдання ефективно і змогла вкластися у відповідні, встановлені законом, граничні строки. Окружні виборчі комісії були ефективними під час своєї роботи. В них були доволі суворі строки і багато роботи, з якою вони впоралися», — заявив спецкоординатор місії спостерігачів ОБСЄ Джордж Церетелі.

Водночас ОБСЄ заявили, що в перебігу повторного голосування використання адміністративного ресурсу тривало надалі — як на національному, так і на місцевому рівнях.

«Понад 90 кримінальних розслідувань почалися, що пов’язані з порушенням норм під час першого туру. І 13 нових розслідувань було відкрито під час другого туру, що було пов’язано з купівлею голосів», — прокоментував Джордж Церетелі.

У ПАРЄ другий тур виборів президента України назвали якісним, однак мають питання до організації виборчого процесу.

«Я хотіла би звернути увагу на певні обмеження, які стосуються ВПО людей, що голосували за межами України і людей з особливими обмеженнями, яким необхідно було реєструватися на другий тур виборів. Завелика кількість адміністративних вимог — це необхідно вирішити. Особливо якщо ми говоримо про велику кількість людей, які мали через це пройти», — зазначила представник місії ПАРЄ Анджела Сміт.

Зазначимо, спостерігачі зі Штатів та Канади назвали виборчий процес в Україні демократичним і таким, що відповідав міжнародним стандартам.

22 апреля, 2019 21:04