Одесса
34 Co
USD

Американські спостерігачі: вибори пройшли спокійно (відео)

Американські спостерігачі вважають, що перший тур виборів українського президента пройшов без серйозних порушень. Явка хоча і не була надвисокою, проте експерти стверджують, що люди йшли голосувати за зміну старої політичної еліти.

«Ми співпрацюємо з різними секторами громадянського суспільства України. Багато людей відчувають певне розчарування щодо реформ і того, як розвивається ситуація в країні. Ці люди також переживають і за результати як президентських, так і майбутніх парламентських виборів», — прокоментував старший науковий співробітник Фонду Маршалла США Джонатан Кац.

«Проблеми корупції в Україні вплинули на те, що громадяни на виборах продемонстрували протестні настрої. Це природно, адже опитування показували високий рівень недовіри людей до урядовців», — зазначив директор Freedom House Ukraine Метью Шааф.

На думку деяких українських політологів, вибори стали індикатором того, що в Україні є демократія.

«Загалом вибори також на півдні, як і у всій Україні, пройшли нормально. Наскільки це могло бути в тих умовах, які на сьогодні є в країні взагалі. Я оцінюю явку в Україні загалом як високу. Хоча прогнозувалася, згідно з соцопитуванням, ще вища (80 % — ред.)», — повідомив політолог Ігор Марков.

Політолог також вважає, що під час другого туру явка українців залишиться на рівні 65 -70 %.

1 апреля, 2019 15:45