Одесса
20 Co
USD

Активісти Літнього подають апеляцію на ухвали про відкриття на них судових проваджень (відео)

Волонтери Літнього театру подають апеляцію на ухвали про відкриття на них судових проваджень. Адже за їхніми словами, вони видані з порушеннями.

Далі подаватимуть зустрічні позови про захист честі та гідності.

Нагадаємо, компанія «Солінг» звернулася до суду із вимогами стягнути з активістів відшкодування збитків в 1 мільйон гривень. Причиною позовів стали толоки в Літньому, які організовували волонтери для прибирання території театру. Всього в судах 13 проваджень.

«Никаким образом не обосновано, почему люди, пришедшие на субботник в общественное место, считаются такими, что совершают противоправные действия. Не описано, что уничтожено. Непонятно, почему именно “Солинг” предъявляет эти претензии, и откуда взялась сумма один миллион», — підкреслив голова правозахисної організації «Справа принципу» Олександр Гуміров.

А от будівельні роботи, що ведуть у театрі, активісти називають незаконними. Адже рішення виконкому для їх проведення недостатньо.

«Эта городская земля имеет статус охранного объекта, еще раз, в пятый раз повторяю: парка-памятника. Они это игнорируют. То есть для начала работ, для монтажа, для установки каких-то коммуникаций, даже для того же освещения, им нужно разрешение от Министерства культуры, которое они не могут получить», — повідомила громадський активіст Світлана Підпала.

До того, волонтери підписали відкриті заяви до міністра культури Євгена Нищука із проханням вплинути на ситуацію та до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, аби той проконтролював діяльність поліції у справі Літнього.

16 апреля, 2019 16:47