Одесса
8 Co
USD

В прокуратурі розповіли про підкуп виборців у Подільську (відео)

В прокуратурі розповіли подробиці виявлення «чорної каси», з якої одна з політичних сил планувала підкупити виборців та членів комісії. Йдеться про 1 мільйон 300 тисяч гривень, які цими вихідними знайшли в приміщенні «ПриватБанку» у місті Подільськ.

Правоохоронці оприлюднили фотографії та телефонні розмови причетних до так званої сітки.

«Там знаходилися як гривні, так і долари США. Крім того, вам буде продемонстровано, що вони були розфасовані по пакетах. Знайдено документацію з записками, для чого вони були призначені. Розподіл на незаконну оплату членів виборчих комісій, агітаторів, списків виборців, прихильність до одного чи іншого кандидата в президенти», — повідомив прокурор Одеської області Олег Жученко.

Телефонний дзвінок, розмова підозрюваних у підкупі Андрія Світа та Олександра Нечипорука:

— Т. е. вы поняли: голова на большой.

— 3, на средней — 2,5 и на маленькой.

— 2. Секретарь: 2,5, 2, 1750, по-моему.

— Я думаю, что это нормально.

— Да. И члены, получается, по-моему, 2000, 2750, 1500.

— Это нормально. Тут молодец ты. Не скажу ни слова.

— Спасибо. — А наблюдатели?

— Штука.

— Ну, тут, конечно, можешь… Можешь.

— Ну, я наблюдателям дам там сто гривен на телефон.

Правоохоронці встановили, що мережа підкупу діяла в п’яти районах області: Балтському, Подільському, Окнянському, Кодимському та Савранському. За словами головного прокурора області Олега Жученка, встановлено близько 10 осіб, причетних до цієї схеми.

Втім, поки жодній із них не вручили підозру. Ба більше, Андрій Світ, який проводив телефонні розмови, почав переховуватися. За скоєне всі причетним загрожує до семи років позбавлення волі.

25 марта, 2019 18:50