В Одесі відкрилась виставка робіт художників з синдромом Дауна (відео)

«Що важливо» — про любов, смерть та політику. В Музеї сучасного мистецтва Одеси відкрилася виставка робіт як звичайних художників, так і з синдромом Дауна.

Глядачам представили понад 40 робіт. Серед авторів українські та німецькі творці та художники з синдромом Дауна за останні 20 років. Зокрема, можна ознайомитися з арт-об’єктами Станіслави Туріної та Катерини Лібкінд, які взаємодіяли з людьми з синдромом Дауна, аби з’ясувати, що їх хвилює найбільше та виразити це у творчості.

«Ми запросили на цю виставку наших кураторів, це Єлизавета Герман, а також Марія Ланько, і у нас є партнер в Україні — організація “Даун Синдром”. Куратори, наші партнери провели дослідження цієї теми в Україні, було проведено багато воркшопів, і зараз ви бачите на цій виставці плоди праці», — повідомила, референт Goethe-Institut в Україні Катаріна Гериг.

«Це, мабуть, одна з перших виставок, якщо не перша в Україні, яка створена у співпраці з людьми, які мають синдром Дауна. Ця виставка розповідає про їхнє життя і показує, наскільки ми насправді однакові. Хоча може в суспільстві існувати стереотип, що ми відрізняємось одне від одного якимось рисами, але насправді в усіх людей одне і те саме», — зазначила співкуратор виставки Єлизавета Герман.

7 марта, 2019 19:16