Одесса
2 Co
USD

В Одесі повітря не чисте, — Мінекології (відео)

Ми всі дихаємо брудним повітрям. Фінське дослідження науковців показало, що в українських містах є перевищення вмісту шкідливих речовин відповідно до європейських норм.

Щоб змінити цю ситуацію, необхідні зміни в законодавстві. Також фінські дослідники рекомендують розширити кількість постів для спостережень за чистотою повітря.

«Одна з інновацій, яка передбачається проектом постанови, те, що пости, які будуть встановлювати органи місцевого самоврядування або обласні адміністрації, зможуть стати частиною загальної системи моніторингу», — заявив заступник міністра екології та природних ресурсів із питань євроінтеграції Михайло Кузьо.

Взірцем для України може слугувати Фінляндія, де повітря вважається найчистішим серед усіх країн ЄС. Ставлять у приклад і Швецію.

«За багатьма міжнародними рейтингами Україна, на жаль, займає перші рядки якраз за кількістю смертей від забруднення повітря. Наша сьогоднішня зустріч і попередня робота, яка була зроблена, і подальша, яка запланована, якраз і спрямовані на те, щоб ситуацію цю покращити», — повідомила директор департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Мінекології Світлана Гринчук.

Якість повітря в Україні відрізняється залежно від області, проте на заході воно чистіше, ніж у південно-східних регіонах.

«Ті регіони, які є промислово більш розвинені, є найбільш забрудненими, якщо говорити про якість атмосферного повітря. Одеса, звичайно, не входить в перелік областей із суперчистим повітрям», — зазначила Світлана Гринчук.

91 % людей світу живуть у містах, де рівень шкідливих речовин у повітрі перевищує обмеження ВООЗ. Вони погіршують роботу легенів, мозку та серця, здатні спровокувати депресію та рак. Покращити стан повітря можна завдяки переходу на чисту, або «зелену», енергетику.

Це дало б змогу знизити смертність від брудного повітря в Європі до 55 відсотків, стверджують німецькі вчені.

29 марта, 2019 15:26