У ліжко без телефона — і сон стане міцнішим (відео)

Сьогодні Всесвітній день сну. Недосипання загрожує людині суттєвими проблемами зі здоров’ям, адже уві сні організм виробляє мелатонін. Цей гормон впливає як на наш настрій, так і на імунну систему.

«Перше правило — вісім годин сну. Вчасно. О 10 годині вечора лягаємо. Це апріорі. Молодь сьогодні вивчає різні гаджети, спати по 20 хвилин, спати по 2 години, не спати вночі — спати вдень. Повідомте їм результати Нобелівської премії, що це вже стандарт, гени змінити не можна. Це мільйони років вироблялося», — повідомив президент ГО «Українська асоціація медицини сну» Юрій Погорецький.

Не менш важлива і культура сну. Необхідно спати в темряві й тиші, а також відкласти далі мобільні телефони та інші гаджети. Саме вони збуджують нервову систему, й тоді людині потрібно більше часу на засинання.

«Висока мотивація має бути: я не хочу старіти або я хочу пізніше постаріти. Не забувати про цю мотивацію кожного ранку. А що я сьогодні зробив для сну? Середня статистика довгожителів: 50–65 % 5–7 разів на день вони думали, аналізували й спілкувалися про сон. Хто про таке думає вдень? А що я сьогодні зробив, щоб добре спати. А що може виникнути, що я не засну? Аналізуйте. Оберігайте сон, поважайте сон», — порадив Юрій Погорецький.

Також правильно спати треба привчати дітей. Їм бажано лягати спати о дев’ятій вечора й за кілька годин до сну не вмикати мультфільмів та не грати в активні ігри — краще прочитати казку, але на папері.

15 марта, 2019 21:11