Одесса
8 Co
USD

СБУ затримала російських агентів, що діяли в соцмережах (відео)

СБУ викрила діяльність інформаційного підрозділу та агентурної мережі, що діяли на замовлення Генштабу Збройних сил Росії.

Свою діяльність виявлений інформаційний підрозділ з кодовою назвою «Сапфір» проводив у Луганську, агенти ж працювали на територіях, які підконтрольні Україні. Перед «Сапфіром» стояло кілька завдань. Одне з них — публікувати недостовірну інформацію про події в Україні.

«Збір та аналіз інформації щодо вищого керівництва України, ЗСУ та інших військових формувань, а також збір розвідувальної інформації про сили та засоби, що задіяні в ООС», — зазначив керівник військової контррозвідки СБУ Сергій Левченко.

Військова контррозвідка СБУ ідентифікувала куратора інформаційного спецпідрозділу. Ним виявився кадровий співробітник воєнної розвідки Росії, що працює під псевдонімом Павєл Бодров.

«Ми зафіксували суттєве зростання активності цієї групи напередодні президентських виборів України. Ми встановили, що до складу підрозділу “Сапфір” входить 15 членів незаконного збройного формування так званої народної міліції “ЛНР”», — повідомив Сергій Левченко.

Для роботи проти України учасники «Сапфіру» створили 131 групу та понад 50 акаунтів у Facebook, ВКонтакті, Twitter та Однокласниках. Агітатори також публікували в соціальних мережах від імені фейкових патріотичних сил заклики до акцій протесту.

Наразі агенти-інформатори затримані й перебувають під вартою. Тривають слідчі дії.

13 марта, 2019 15:13