Опитування: реформу підтримують майже 60 % громадян (відео)

Майже 60 % українців переконані в тому, що децентралізація потрібна. Такі дані соціологічного дослідження КМІС, яке було проведено наприкінці 2018 року.

73 % опитаних людей вважають, що найбільші позитивні зміни, які відбулися в їхніх населених пунктах завдяки реформі децентралізації, — це ремонт доріг та дворів. Також респонденти відзначили облаштування освітлення, ремонт бюджетних приміщень та розбудову соціальної інфраструктури.

Негативно українці в контексті реформи місцевого самоврядування оцінили ситуацію у сфері охорони здоров’я, особливо на первинному рівні.

«Ця реформа більш-менш рівномірна у регіонах, і підтримка відрізняється від тих, хто немає досвіду і хто має досвід. Цікаво, що ті, хто має досвід, краще це оцінюють, ніж ті, хто не має. Зазвичай це навпаки», — зазначив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто.

«Інструменти, які мають ОТГ, ще раз наголошую, — це субвенція пряма, яка йде до громади, і громада тільки вирішує, куди її спрямувати, це фонди регіонального розвитку, куди подаються всіма органами місцевого самоврядування. Безпосередньо держпідтримка сільської медицини. І цього року буде 15 млрд направлено на місцеві дороги і комунальні», — повідомив міністр регіонального розвитку України Геннадій Зубко.

Наступний крок децентралізації — завершення об’єднання територіальних громад в Україні до місцевих виборів 2020 року. На сьогодні необ’єднаними залишаються понад 60 % сіл та селищ.

4 марта, 2019 20:57