Одеським інспекторам управління охорони пам’яток не вистачає повноважень (відео)

Хочуть, але не можуть: у мерії скаржаться на відсутність повноважень для перевірки аварійності та проведення робіт на фасадах об’єктів культурної спадщини.

За словами начальника профільного управління, таку інспекцію створили ще на початку 2017 року. Тоді там працювали три людини. Але досі не розроблений механізм, як вони можуть перевіряти законність будь-яких робіт на фасадах історичних будівель та за необхідності штрафувати порушників.

«Управління нарешті почало штрафувати порушників: як фізосіб, так і юросіб. Поки таких штрафів небагато. У нас немає опрацьованої процедури, на жаль, ми не маємо повноважень щодо винесення правопорушень, ми можемо лише надати припис на пред’явлення документації та припис на припинення робіт», — прокоментував начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини ОМР Павло Остапенко.

За словами начальника управління, за останні півроку побільшало повідомлень про проведення робіт на історичних будівлях. Однак штраф за виконання ремонтів без дозволу досить невеликий — 1 700 грн.

4 марта, 2019 15:30