Одеські експерти назвали найчастіші порушення передвиборчої агітації (відео)

Серед найчастіших порушень передвиборчої агітації — випуск друкованої продукції без вихідних даних та розміщення рекламних матеріалів в ЗМІ без належного маркування.

Також фіксували й зловживання держресурсами на користь кандидатів. Окрім публічної підтримки когось з кандидатів посадовцями у робочий час та розміщення агітації в приміщеннях органів влади, спостерігачі «Опори» називають і виплату одноразової допомоги у 1000 гривень в адміністраціях усіх районів Одеської області.

«Ми б не розцінювали це як проблему, якщо б відбувався збір заяв від громадян у рамках планової реалізації соціальної політики, тобто заходів, які були заплановані задовго до початку виборчого процесу. Однак збіг таких виплат з виборчою кампанією може свідчити про те, що є певні спроби вплинути на волевиявлення громадян», — зазначила експерт громадянської мережі «ОПОРА» Анастасія Матвієнко.

Додамо, зміни в обласну програму надання соцпідтримки внесли наприкінці грудня — її фінансування збільшили з 87 млн до 190 млн, при цьому 90 млн направили на грошову допомогу.

Втім, в пунктах її видачі спостерігачі «Опори» не фіксували агітаційної активності.

4 марта, 2019 16:04