Одесса
1 Co
USD

На АЗС подорожчав автогаз — може зрости бензин і дизель (відео)

На автозаправках почала зростати ціна на зріджений газ. За останні дні подорожчання становило від 10 до 60 копійок залежно від регіону та АЗС.

Це пояснюється зростанням оптових цін, кажуть експерти. Відіграє роль і сезонний чинник, адже навесні вартість пального зростає через збільшення попиту. Подорожчати незабаром має також бензин та дизельне паливо, однак усе залежатиме від кількох факторів.

«В первую очередь, насколько стабильной будет нацвалюта. Это первое условие, которое является непреложным, потому что мы сильно зависимы от импорта: 70 % по газу и 85 % по нефтепродуктам. При стабильной ситуации ожидает незначительное повышение в ближайшие несколько месяцев, потому что растут цены на внешних рынках, то есть рост будет где-то до 1 гривны», — прокоментував експерт із економічних програм Валентин Землянський.

Зазначимо: за останні шість років ринок зрідженого газу в Україні зріс більш ніж удвічі. Прогноз на 2019 рік — зростання триватиме, але темпи трохи уповільняться. Водії переходять на зріджений газ через економію, проте в плюсі залишається той, хто їздить часто. Другий момент — вважається, що перехід на автогаз менше шкодить довкіллю, але це в тому разі, якщо газову систему на автомобіль встановлюють фахівці.

«Правильно отстроенный автомобиль на бензине более экологичен, чем, скажем, автомобиль, который использует газобаллонное оборудование неотрегулированное. Почему? Потому что в этом случае при неправильном сгорании этого продукта вместе с бензином выделяются формальдегиды, которые являются канцерогенами», — повідомив екс-президент асоціації «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України» Леонід Косянчук.

Додамо, вартість пального у мегаполісах вища, ніж у провінції, через більшу купівельну спроможність містян. Також ціна на пальне може відрізнятися в регіонах.

«Як тільки починається сезон відпусток, як тільки в Одеську область починає приїжджати все більше і більше відпочивальників, ми можемо побачити, що ціни на скраплений газ, наприклад, в Одеській області можуть відрізнятися в більший бік, ніж ціни на Житомирщині, на Тернопільщині», — зазначив директор спецпроектів центру «Психея» Геннадій Рябцев.

На думку експертів, економія водіїв на пальному є доцільною, коли зріджений газ коштує вдвічі дешевше від вартості одного літра 95-го. На сьогодні ж ціна літра автогазу становить 37 % від вартості літра бензину А-95.

12 марта, 2019 19:48