Одесса
8 Co
USD

Конфлікт у одеському храмі Різдва Христового (відео)

Скандали, акції протесту та богослужіння під зачиненими дверима. У храмі Різдва Христового, що на Пастера, парафіяни не можуть визначитися, кого хочуть бачити настоятелем.

Частина підтримує нещодавно звільненого з посади старшого священика храму Віталія Сеника. Інші — чинного настоятеля єпископа Павла.

Одна з останніх акцій протесту біля храму пройшла на вихідних. Через це службу в Прощену неділю довелося провести на вулиці. Близько 40 протестувальників заблокували вхід у храм.

Люди вийшли на акцію, аби висловити свою підтримку нещодавно відстороненого від посади старшого священика храму Віталія Сеника. Звільнив його 24 лютого єпископ Одеський і Балтський Православної церкви України Павло. А потім направив служити в область.

Кажуть, звільнили Сеника після того, як він разом з парафіянами за спиною у єпископа провів збори і розподілив фінансування служителів храму. Крім того, у збагаченні за рахунок храму деякі віряни звинувачують і самого Віталія Сеника.

Також людям не подобається те, що син священика — депутат в облраді від «Опозиційного блоку». Проте частина парафіян і сам Віталій Сеник вбачають проблему навколо храму у іншому.

На їхню думку, обікрасти храм хотів єпископ Павло. Саме тому вони і вийшли на акцію. За словами прихильників Віталія Сеника, від неділі у храмі постійно чергують молодики спортивної статури, які підтримують єпископа Павла.

Кажуть, вони постійно вчиняють провокації і погрожують парафіянам. Сам Віталій Сеник написав заяву про звільнення з Православної церкви України. Проте це ще не означає кінець непорозумінням.

Тим паче, чи підпише її архієрей — питання

13 марта, 2019 21:00