Одесса
2 Co
USD

Із 1 квітня одесити можуть залишитися без води (відео)

 Вже з 1 квітня мільйони українців можуть залишитися без води. Усе через те, що 38 водоканалів заборгували гроші за електроенергію.

Через що не можуть знайти собі нових постачальників. Якщо проблему не владнати протягом тижня, водоканали позбавлять світла.

«Чинне законодавство на такий ризик всіх наражає, оскільки не враховує потреби споживачів. Воно виписане в інтересах постачальників послуг», — зазначив експерт ГО «Фонд суспільної безпеки» Юрій Гаврилечко.

Частина з тих водоканалів, кому вимкнуть світло, не є боржниками. Вони просто не знайшли собі постачальників та не уклали з ними угод. Водночас співпраця зі старими енергокомпаніями завершується якраз 1 квітня.

«Закон не передбачає ситуацію, коли ринок не спрацює. Вони кажуть: “Буде ринок. Вибирайте будь-якого постачальника”. А постачальники не хочуть підписувати з одеським водоканалом договір, тому що він невчасно, наприклад, розраховується, з затримкою. А запитання: як він може вчасно, якщо він платежі отримує через місяць. До того ж там є боржники і тому нема 100 % розрахунку», — повідомив директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

26 марта, 2019 20:40