Одесса
1 Co
USD

Епідемія туберкульозу в Одесі (відео)

Близько 1 200 людей захворіли на туберкульоз цього року. Це на 100 осіб більше, ніж торік. І це — лише виявлені випадки.

Такі невтішні статистичні дані озвучують медики. В мешканців міста недугу найчастіше виявляють на ранніх стадіях завдяки системі сімейної медицини. Такі хворі потребують амбулаторного лікування.

А ось бездомні та мігранти звертаються по допомогу вже з важкими формами туберкульозу. Таких людей госпіталізують до стаціонару.

«В Украине эпидемия с 1995 года, и она, в принципе, не закончилась. Вернее, нет отмашки Всемирной организации, что всё в Украине — победили эпидемию. А город Одесса, к сожалению, последние пару лет занимает первое место по распространённости. Для того чтобы победить туберкулёз, нужно действительно работать во многих направлениях. Это не одно: “Мы сделаем то-то, и у нас будет благо”. Мы должны работать на всех уровнях. Мы должны наладить работу в группах риска», — повідомила головний лікар міського протитуберкульозного диспансеру Оксана Леоненко-Бродецька.

Лікарі вважають, що змінити ситуацію можуть лише повноцінно профінансовані та робочі державна та муніципальна програми боротьби з туберкульозом.

«Есть формула, которая позволяет остановить эпидемию туберкулёза. Это выявление не менее 75 % больных, которые есть на территории, и успешное излечение 85 % из них», — зазначила Оксана Леоненко-Бродецька.

21 марта, 2019 15:23