Одесса
10 Co
USD

До Антарктиди вирушає чергова українська експедиція (відео)

До Антарктиди вирушає 24-та українська експедиція, яка пробуде там до квітня 2020 року. Полярники займатимуться, зокрема, дослідженнями флори та фауни, складу антарктичних ґрунтів, зміни рівня моря.

До експедиції входять не лише науковці, а й лікар, кухар, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв’язку та системний механік.

«Я відповідаю за системи життєдіяльності станції: опалення, постачання води, зокрема прісної води. Раніше біля станції не було колонії пінгвінів і було прісне озеро: танув сніг, збиралась прісна вода, пропускали через фільтри й вживали. Зараз же на станції багато пінгвінів і цю воду вживати неможливо», — розповів системний механік Антон Омельченко.

Деякі члени експедиції вирушають до Антарктиди вдруге, а хтось — навіть увосьме.

«Ну, хлопці, для мене це робота. Робота непроста, але цікава. Ми вивчаємо дані стосовно космічної погоди та електромагнітного оточення Землі. Іноді виходиш і бачиш силу вітру, яку ніколи в Україні не побачиш, а в умовах Антарктики це постійно. Наприклад, як абсолютно на очах кристалізується лід, як все замерзає», — зазначив геофізик Богдан Гаврилюк, який їде на Антарктиду увосьме.

Окрім геофізиків та біологів, у складі експедиції також є метеорологи. Вони зауважують, що зміна клімату відбувається навіть в Антарктиді.

«Коли я був у двадцятій експедиції, то тоді зима була доволі холодна. Останні три роки температура так сильно не знижується і літо стало теплішим», — повідомив метеоролог Сергій Разумний.

Загалом у складі української антарктичної експедиції 12 людей. Їх відібрала конкурсна комісія з-поміж 178 кандидатів, які надіслали свої заявки. Новий конкурс має розпочатися восени цього року.

25 марта, 2019 20:13