Держава має надати режисерам науковий ступінь (відео)

Одна з проблем сучасної кінематографії України — те, що режисер досі не має наукового ступеня. Митці переконані: якщо режисер стане науковцем, то цей фах набуде нового змісту в Україні і ми успішніше будемо долати інформаційні виклики війни.

Це й стало однією з тем конференції, яка відбулася цього тижня у Києві за участю режисерів, операторів та викладачів кіномистецтва.

«Є професія, але немає наукової спеціальності. Я викладаю і не можу захиститися з режисури, бо в нас немає ВАКівських рад, всіх інституцій, і це для нас проблема. Кожен із нас має захищатися в іншій сфері. Я пішла захищатися в державному управлінні, хтось пішов у філософію, хтось пішов у кінознавство. Це спільні спеціальності, але не наша спеціальність», —прокоментувала актриса, режисер Наталя Дніпренко.

На конференції відбувся й обмін досвідом між старим та молодим поколінням. Цей зв’язок сьогодні недооцінений, хоча режисером у наш час може бути кожен, хто має камеру на телефоні.

«Досвід не можна купити, його можна тільки набути в своїй діяльності, у своїй праці. Старайтеся кожну хвилину використати на користь ваших знань, вашої майбутньої професії», — порадив голова Національної спілки кінематографістів України Олесь Янчук.

«Во-первых, интересно послушать, что говорят коллеги, потому что, когда живешь, как Диоген в бочке, ты и живешь жизнью бочки», — зазначив телеведучий, викладач Ілля Ноябрьов.

Говорили кіномейкери і про сучасне світове та українське кіно. Торкнулися й Одеси.

«Одесса — это изначально колыбель украинского кино, потому что студия Довженко, насколько я знаю, появилась или параллельно, или даже позже, потому что Одесса у моря, у Одессы масса солнечных дней, а в те годы надо было много света для высокочувствительной пленки», — повідомив кінооператор Віктор Кущ.

«Одеса — це місто, де народилася грецька незалежність. Одеса, кінець 10-х років, коли там були тисячі сюжетів. Тож працюйте над цим», — наголосив мистецтвознавець Вадим Скуратівський.

«Є відомі фільми, на яких ми виростали. Це «Весна на Заречной улице» — це класика, фільм Одеської кіностудії», — розповіла актриса, режисер Наталя Дніпренко.

Зазначимо, на Одеській кіностудії зняли такі відомі стрічки, як «Місце зустрічі змінити не можна», «Пригоди Електроніка», «Д’Артаньян і три мушкетери», «У пошуках капітана Гранта» тощо.

15 марта, 2019 18:29