Одесса
10 Co
USD

Чого побоюються працівники обласного фіздиспансеру (відео)

Скандал в Одеському обласному лікарсько-фізкультурному диспансері. Поки депутати з промерської партії звинувачують керівництво в махінаціях, поряд вже розпочали будувати багатоповерхівку.

Лікарі побоюються, що це торкнеться і їхнього медзакладу, а вони залишаться без роботи. На своїй сторінці в Facebook депутат Одеської облради від партії «Довіряй ділам» Євгенія Абрамова звинувачує головного лікаря Одеського облфіздиспансеру у незаконному стягненні плати за медогляди спортсменів.

Чиновниця пише, депутатська комісія зафіксувала, що медогляд обласної ДЮСШ із дзюдо та регбі проходив на платній основі. У відповідь на звинувачення головний лікар диспансеру Ігор Пастернак стверджує, що ще у 2017 році в рамках проведеної медреформи Одеська облрада проголосувала за реорганізацію комунальних медичних установ у комунальні некомерційні підприємства.

Тож наразі він очолює комунальне некомерційне підприємство, а не комунальний заклад. А це дозволяє брати гроші за послуги. Каже, саме для підтримання діяльності установи та якісного надання медпослуг і була підвищена плата за обстеження.

Самі ж спортсмени, які були у диспансері, позицію головного лікаря підтримують. Говорять: серед них є пільгові категорії, які тут проходять медкомісію безкоштовно. На думку спортсменів, медпрацівників, деяких депутатів та громадських діячів, цей скандал виглядає вкрай підозріло.

Адже він збігся з початком підготовки до знесення колишньої пам’ятки архітектури — маєтку градоначальника Зеленого. Велика територія диспансеру впритул примикає до цієї будівлі. А на її місці планує звести багатоповерховий будинок компанія «Гефест».

На сайті вже відкрили продаж квартир. У підсумку керівництво диспансеру підкреслює: безкоштовних медоглядів не буде до повної компенсації витрат. У закладі вже сформували комісію, яка визначить навантаження за один рік та суму необхідного фінансування з держбюджету.

29 марта, 2019 21:09