Одесса
-1 Co
USD

14 березня — День українського добровольця (відео)

Третій рік поспіль 14 березня в нашій країні відзначають День українського добровольця. З нагоди свята у сквері Героїв Небесної Сотні відбулися вже традиційні почесні заходи.

Представники керівництва Одеської області, духовенства і командування силових структур вшанували пам’ять загиблих добровольців хвилиною мовчання. Разом поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам АТО поблизу Одеської облдержадміністрації.

Присутніх учасників добровольчих батальйонів також нагородили пам’ятними грамотами та квітами. Аби підтримати та привітати зі святом, до багатьох воїнів прийшли їхні близькі та рідні. Серед них була і Олена, яка два роки чекала коханого Михайла, коли той служив у Донецькій області у 2017 та 2018.

Дівчина зізнається: коли він йшов на службу, був її ліпшим другом, але згодом прийшло розуміння — це любов. Для Олени її хлопець Михайло, який пішов служити в Українську добровольчу армію, справжнісінький герой. Але сам він каже, що це обов’язок кожного чоловіка.

Зараз Михайло намагається адаптуватися до цивільного життя, хоч й зізнається — це не просто. Працює кухарем, аби забезпечити родину. В оточенні чоловіка багато товаришів по службі, з деякими з них він познайомився вже у цивільному житті.

Серед них і Богдан — служив добровольцем у 8-му батальйоні Української добровольчої армії «Аратта», але ще до того, як туди прийшов Михайло, у 2014–2015 роках. Доброволець зізнається: теж відчув важкість адаптації після служби в АТО.

З тих часів найбільше запам’ятав відчуття страху та тварин, які реагували на небезпеку швидше, ніж самі бійці.

День українського добровольця відзначають з 2017 року. Все, аби вшанувати мужність і героїзм захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

А ще — сприяти подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і посилити увагу до учасників добровольчих формувань.

14 марта, 2019 15:52