Одесса
14 Co
USD

«Знімай хутро назавжди!»: в Одесі провели акцію проти використання натурального хутра (відео)

«Знімай хутро назавжди!». В 10 містах України провели акцію проти виробництва та використання натурального хутра. Волонтери закликали людей не купувати хутряний одяг, а дизайнерів та магазини — відмовитися від продажу таких товарів.

Одеса приєдналася до Всеукраїнської акції проти виробництва натурального хутра. Волонтери UAnimals ініціювали збір підписів на підтримку законопроекту № 10019. Зазначимо, 27 тисяч голосів набрала в жовтні 2018-го петиція про заборону хутра в Україні. Профільний комітет підтримав її.

Після цього створили проект закону, який подали на розгляд у Верховну Раду 7 лютого цього року. Якщо законопроект в парламенті ухвалять, то хутряне виробництво буде заборонене в Україні з 1 січня 2025 року, а до того часу вимоги утримання тварин передбачатимуть створення умов, максимально близьких до природних.

Для створення однієї шуби необхідно 25 норок. Організатори закликають відмовитися від вбивства та використовувати альтернативні матеріали для пошиття одягу. Вовка Воя одесити вже давно знають: його врятували з притравочної станції. Тепер він живе вдома в родині кінологів, поділяючи їхню турботу з іншими врятованими тваринами.

Проте жорстокість, з якою йому довелося зіткнутися, досі не забув. Рудому учаснику акції теж свого часу не пощастило — потрапив під колеса автомобіля. Тепер Файєр здоровий та доглянутий. Його хазяйка наголошує: він — не хутро, а домашній улюбленець.

Акція «Знімай хутро назавжди» пройшла одночасно в 10 містах і зібрала тисячі прихильників у всій країні. Учасники кажуть: серед завдань — закликати дизайнерів та магазини відмовитися від натурального хутра. А головне — ознайомити населення із масштабом проблем, що пов’язані із виготовленням лише однієї шуби.

Нагадаємо, в мережі запустили флешмоб «Хутро ношу так»: люди виставляють світлини з тваринами на руках, показуючи єдиний можливий варіант носити хутро.

25 февраля, 2019 14:35