Одесса
15 Co
USD

Збереження об’єктів культурної спадщини в Одесі: архітектори розглядають можливості (відео)

Архітектори розглядають можливість відновлення та ремонту фасадів у центрі Одеси за кошт забудовників мансардних приміщень. Останнім натомість надаватимуть дозвіл на будівництво на даху.

Водночас обговорювалась і можливість реставрації фасадів у «Майстерні майстрів».

«На яких саме засадах ця муніципальна майстерня зможе функціонувати, якщо ми дійсно її зробимо як неприбуткову організацію, це мені складно. Якщо люди, які будуть там працювати, отримуватимуть гідну платню, то може тоді ми зацікавимо і будемо зберігати цих спеціалістів у нашому місті для того, щоб дійсно вони впровадили і проводили реставраційні заходи на пам’ятках нашого міста», — зазначив начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини ОМР Павло Остапенко.

«Декілька років тому дуже так жваво обговорювалася така ідея, щоб також державно-приватне партнерство у житлових будинках: віддавати горище у приватну власність з такою умовою, щоб новий власник цього горища реставрував фасад, ремонтував будинок, а сам міг пристосувати горище під мансарду або добудувати новий поверх», — повідомив начальник відділу інспекційного контролю об’єктів культурної спадщини ОМР Федір Стоянов.

21 февраля, 2019 18:17