Одесса
6 Co
USD

Україна — 12-та в рейтингу країн за коефіцієнтом залучення жінок до науки (відео)

Україна займає 12-те місце в рейтингу країн за коефіцієнтом залучення жінок до науки. 45 % наших науковців — саме жінки.

В ООН зазначають: на сьогодні вже кожен третій вчений світу — жінка, тоді як у 90-х роках у світовій науці їх працювало менше ніж 20 %. Ба більше: в конкурсах української Малої академії наук щорічно кількість дівчат зростає на 5–10 %.

Учениці МАН цьогоріч продемонстрували такі технічні розробки: установку для перероблення відходів від енергії сонця, мобільне житло в зонах стихій, ефективні сонячні батареї тощо.

«Зараз дуже актуальною є проблема заростання водойм синьо-зеленими водоростями, вони утворюють на поверхні води плівку, яка зовсім не пропускає кисень, і через це риба гине. Ці водорості харчуються фототрофно, тобто від сонця. Ідеєю мого проекту є повне затемнення поверхні води, тим самим ми перекриваємо сонячне світло, і синьо-зелені водорості помирають», — розповіла винахідниця, учениця 9-го класу Євгенія Олещенко.

«Моя тема — це гібридні електростанції на відновлювальних джерелах енергії. При об’єднанні електростанції, сонячних батарей та вітрогенераторів можна отримати значно більше електроенергії, використовуючи менші ресурси», — зазначила винахідниця, учениця 10-го класу Варвара Бабич.

Зараз українська наука переживає складні часи. І не лише через брак державного фінансування та маленькі заробітні плати самих науковців.

«Авторитет науковців не дуже високий наразі у нас в суспільстві. І якщо ви спитаєте в дітей десь у школі, ким вони хочуть бути, то із ста дітей хто скаже, що вони хочуть бути науковцями? Підозрюю, що не дуже багато, але це теж буде залежати від школи», — прокоментувала завідувач лабораторії прикладної кліматології УкрГМІ Світлана Краковська.

Водночас останніми роками в українській науці помітний і прогрес: зокрема, вже шостий рік поспіль проходять «Дні науки». Їх організовують молоді вчені Національної академії наук України. Щорічно «Дні науки» також проходять в Одесі.

12 февраля, 2019 15:15