Одесса
6 Co
USD

Одещина може зіткнутися з дефіцитом води вже за 10–15 років (відео)

Одеська область може втратити частину рослинництва та сільського господарства через майбутній дефіцит води.

Вихід — меліорація земель, поновлення водності водойм та покращення стану річок. Держава та приватний бізнес також мають залучати інвестиції у проекти зі створення умов для гарного водозабезпечення, інакше…

«Може бути таке, що будуть завозити воду з Болгарії чи Румунії кораблями чи інвестувати великі гроші в опріснення морської води, як це робиться зараз в ОАЕ, але в них немає іншого виходу і є гроші від нафти», — повідомив голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв.

Проблеми можуть виникнути на Одещині також із питною водою.

«В Одеській області дуже велика мінералізація води. Є таке поняття, як солодка вода, яка має 3 грами на літр мінеральних речовин. А є солона вода, в якій 5–6 грамів на літр мінеральних речовин. І за всіма нормами таку воду не можна пити», — прокоментував Дмитро Надєєв.

На сьогодні українське суспільство і навіть держава ще далекі від усвідомлення важливості захисту водних ресурсів, — зазначають експерти. І все попри те, що Україна належить до країн із низьким рівнем забезпечення водними ресурсами на душу населення.

«Кількість води на планеті обмежена. Її дуже мало. Кількість людей росте. Води не буде, якщо ми не будемо ставитися до води і наших природних запасів економно. І оскільки потрібно дивитися наперед, то нічого не буде. Буде хороший гарний президент, буде гарний прокурор, але не буде води», — зазначив народний депутат України Олег Недава.

Зазначимо, що згідно з даними ГО «Чистий Дніпро», в Україні з 31 млн гектарів землі понад половина потерпає від дефіциту чистої води. Ще 3 мільйони гектарів перебувають у зоні критичного дефіциту вологи.

Без вжиття термінових заходів посушлива територія до 2050 року може зрости ще на 30 %.

26 февраля, 2019 20:51