Одесса
14 Co
USD

На Одещині необхідно оптимізувати шкільну мережу (відео)

Близько 50-60 % коштів ОТГ Одеської області витрачаються на освіту. Експерти зауважують: такий розподіл неефективний.

«На сьогодні через певний демографічний спад і відтік людей в міста школи недоукомплектовані, класи неукомплектовані. І громади іноді утримують напівпорожні приміщення. Виникає потреба в оптимізації цієї шкільної мережі для того, щоб тут все ж таки класи були повнокомплектні, щоб діти не навчалися по п’ять, як ми сьогодні бачимо в деяких громадах», — прокоментувала аналітик ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Олександра Калашнікова.

Якість освіти в опорних школах вища, ніж у малих селах. Це підтверджують і результати складання ЗНО.

«Ми провели цей аналіз і побачили проблеми, які є. Ми розробили план розвитку для Коноплянської ОТГ, який передбачає і підвищення кваліфікації кадрів, і власне покращення матеріальної-технічної бази освітньої мережі», — зазначила Олександра Калашнікова.

Експерт зазначає, оптимізація не передбачає закриття шкіл першого ступеню у малих селах. Адже дітей-першачків не можна возити далеко від дому. У стратегії розвитку також вказано, що перед оптимізацією шкільної мережі необхідно передусім відремонтувати дороги, якими возитимуть дітей до опорних шкіл.

Додамо, стратегічний план розвитку мають розглянути й ухвалити депутати місцевої ради.

26 февраля, 2019 19:05