Одесса
33 Co
USD

Вчені: в Україні справжніх розумних міст немає, але позитивні зміни є (відео)

Впровадження сучасних рішень у містах здатне на 10 % знизити смертність, на 15 % — викиди парникових газів і на 20 % скоротити час у дорозі. І це не все: розумні технології можуть підвищити рівень безпеки та зменшити захворюваність населення.

Такі дані звіту базуються на дослідженні 15 передових міст світу, серед яких Шанхай, Нью-Йорк, Дубай, Лондон та Берлін.

«Якщо ми побачимо міжнародні рейтинги розумних міст, ми там не знайдемо українських міст. Тому в міжнародному контексті, в широкому розумінні слова, поки що немає, але багато наших міст мають багато напрацювань, які дозволять нам дуже швидко стати розумними містами. І одним із таких міст є Одеса», — повідомила український вчений-економіст Ірина Запатріна.

Нагадаємо: в щорічному рейтингу міст світу за індексом якості життя Одеса посіла 195 місце з-поміж 227. Обійшла Харків і Дніпро, але поступилася Львову і Києву. Проблеми ж великих українських міст так чи інакше схожі, вважають експерти.

«Я думаю, що є проблеми з транспортом, проблеми з водопостачанням, теплопостачанням, безпекою руху, є проблема з дорогами і так далі», — звернула увагу Ірина Запатріна.

Зазначимо, незабаром в Одесі в рамках проекту «Безпечне місто» планують впровадити модуль із автоматичної фіксації перевищень швидкості руху на дорогах.

«Плануємо розвивати, зокрема, і цей напрямок. Надіюсь щиро, що це вийде не тільки успішно, а й швидко з урахуванням часового порядку», — зазначив гендиректор ТОВ «Безпечні дороги України» Денис Олексюк.

Додамо, що завтра у Києві вперше відбудеться Міжнародний конгрес щодо впровадження розумних технологій. У заході візьмуть участь мери та представники українських та закордонних міст, експерти та урядовці таких передових країн світу, як Арабські Емірати та Сінгапур.

28 января, 2019 18:41