Одесса
6 Co
USD

В Одесі вшанували жертв Голокосту (відео)

Щорічно 27 січня світ вшановує пам’ять євреїв, що загинули від рук нацистів. Це явище отримало назву Голокост і, за різними оцінками, кількість загиблих сягає понад 6 мільйонів людей.

Кожен четвертий вбитий єврей проживав на території сучасної України, вважають деякі історики. У роки Другої світової війни в Україні було вбито, за різними оцінками, понад 1 мільйон євреїв. Одне з найбільших місць розстрілів — Бабин Яр у Києві. Тут розстріляли понад 30 тисяч євреїв.

Юрий Фукс розповів свою історію порятунку. Після перших розстрілів у Бабиному Яру, його мама з дітьми переїхала на іншу квартиру. Але за ними все-таки прийшли. Хлопчика врятувало те, що він на той момент був у сусідки, яка його сховала. Юрі тоді було 5 років. Зараз Юрію Захаровичу 83.

Слід зазначити, що жертвами Голокосту також стали цигани, поляки, гомосексуалісти, душевнохворі та непрацездатні люди. Наразі в Бабиному Яру немає меморіального комплексу, який би наочно розказав історію Голокосту в Україні та світі. Нині ж оголошено архітектурний конкурс на найкращий проект такого центру.

Його підсумки підіб’ють улітку. Одеська область стала одним із наймасовіших місць загибелі євреїв. Переслідування та вбивства єврейського населення розпочалися відразу після окупації нашого міста в жовтні 1941 року.

В Одесі вже 10 років працює безкоштовний Музей Голокосту. Тут можна дізнатися історію південних земель України в роки окупації нацистами.

Зазначимо, на території тодішньої Трансністрії тоді загинуло понад 400 тисяч євреїв, переважна більшість — переселенці з Бессарабії та Буковини.

До речі, Україна посідає четверте місце серед усіх країн за кількістю праведників світу — таке звання Ізраїльський інститут катастроф та героїзму присуджує людям, які рятували євреїв у роки Другої світової війни. Одеська область дала 201 праведника світу, а Україна загалом — понад дві з половиною тисячі.

І додамо, що 28 січня в Одесі відбудлись тематичні пам’ятні заходи в Прохорівському сквері, а також мітинг-реквієм у Єврейському культурному центрі.

28 января, 2019 17:23