Одесса
3 Co
USD

Стягнення заборгованості з виплати зарплати: працівникам ОПЗ радять йти до суду (відео)

Два меморандуми з Державними службами зайнятості та з питань праці покращать роботу держвиконавців під час стягнення заборгованості за аліментами та виплатою заробітної плати.

Адже деякі рішення суду посадовці не можуть виконати самотужки. Наприклад, якщо в боржника немає майна, або він перебуває у місцях позбавлення волі чи не працює.

«За першим меморандумом ми хочемо дати можливість боржникам працевлаштовуватися. Тобто надаємо їм всю інформацію: де можна знайти місце роботи, як перекваліфікуватися, як можна взагалі змінити свій професійний напрям і знайти те чи інше робоче місце. Другий меморандум для нас є дуже важливим, тому що він, по суті, дає сигнал для спеціалістів держпраці проводити інспекційні перевірки у тих роботодавців, які оформляють працівників неофіційно», — повідомила заступник міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

Займаються в Мін’юсті і проблемою невиплати зарплат на Одеському припортовому заводі.

«За наслідками засідання регіонального штабу ми зараз чітко будемо розуміти, який на сьогодні стан речей саме у цьому підприємстві», — зазначила Світлана Глущенко.

У Міністерстві юстиції радять працівникам ОПЗ звертатися до суду. Якщо спір вирішать на їхню користь, виконавці змусять боржника повністю розрахуватися з колективом заводу.

31 января, 2019 17:13