Одесса
31 Co
USD

Smart-рішення для міст можуть впровадити в ОТГ і селах (відео)

Децентралізація влади в Україні дає змогу в перспективі зробити розумними не лише міста, а й містечка, об’єднані територіальні громади і навіть села.

«Це залежатиме від органів влади, ОТГ і від самих громадян. Децентралізація, з одного боку, створила чітку концепцію та план розвитку цифрової економіки суспільства до 2020 року. З іншого боку, швидкість залежить і від того, наскільки громадяни швидко опанують нові цифри та смарт-можливості», — заявив міністр економрозвитку і торгівлі України Степан Кубів.

За словами міністра, одним з успішних розумних рішень на рівні держави нині є електронна система державних закупівель ProZorro. Завдяки їй вже змогли заощадити 65,5 млрд грн. Інші успішні смарт-рішення — це електронні послуги онлайн. Проте, щоб ними користувалися всі громадяни, покриття інтернету необхідно розширювати.

У Києві, наприклад, безкоштовний Wi-Fi є вже у міському транспорті та в більшості зон відпочинку.

«Мы выбираем лучшую практику в мире, которая существует, и, соответственно, по чуть-чуть берем ее со всех мест. Наша задача состоит не кого-то скопировать, а найти самое оптимальное решение, которое существует сегодня в мире и привезти его в Киев. Из известных городов — Лондон, Барселона, Амстердам», — зазначив заступник голови Київської міської держадміністрації Дмитро Давтян.

Додамо, що впровадження сучасних рішень у містах здатне знизити смертність на 10 %, на 15 % зменшити викиди парникових газів і на 20 % скоротити час у дорозі.

29 января, 2019 18:45