Санаторій «Лермонтовський» зайняли представники Міноборони (відео)

Новий скандал із санаторієм «Лермонтовський». На світанку на його територію зайшли представники Міноборони та військової прокуратури, щоб виконати рішення про передання будівлі до сфери управління Міністерства оборони.

За словами директора закладу, військові побили його і декількох працівників та не дозволяли їм потрапити на свої робочі місця. Напередодні події на сторінці санаторію «Лермонтовський» у Facebook з’явилось повідомлення про те, що його територію планують забудувати, а перед тим — захопити.

О п’ятій ранку біля оздоровниці зібралися його працівники та керівництво. Через декілька хвилин під’їхала автівка із військовими, які хотіли потрапити до адмінкорпусу. Біля воріт закладу сталася штовханина.

Після цього представники Міноборони, військової прокуратури та ТОВ «Лермонтовський», яке раніше намагалося силою захопити санаторій від імені Міністерства юстиції, закрилися на території будівлі.

Працівників та пацієнтів всередину закладу вони не пускали. Одному чоловіку, що проходив тут лікування після інфаркту, стало погано, йому викликали швидку. Що буде далі — інші пацієнти поки не знають.

Під час події біля санаторію перебували співробітники поліції. Кажуть — їхнім завданням була безпека представників виконавчої служби. За поясненням представника юридичного департаменту Міністерства оборони, процедуру проводили відповідно до рішення про передання закладу військовим.

На сайті Міністерства оборони з’явилося повідомлення, що на базі «Лермонтовського» буде створено Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеса» на 400 ліжок. За працівниками закладу, якщо вони забажають, будуть збережені робочі місця.

Нагадаємо, раніше депутати Одеської обласної ради зверталися в Верховну Раду з проханням передати санаторій у власність територіальної громади області, однак парламент вирішив інакше. Крім того, територія закладу є пам’яткою садово-паркового мистецтва.

Одеська облрада ухвалила рішення створити парк в Лермонтовському санаторії ще навесні 2011 року, а міська рада погодила це влітку 2015-го. Формально цей статус мав захистити територію оздоровниці від забудови.

25 января, 2019 20:30