Одесса
2 Co
USD

Одеський моряк Андрій Новічков розповів про своє ув’язнення в Ірані (відео)

Одеський моряк Андрій Новічков розповів про своє ув’язнення в Ірані.

Нагадаємо, два роки він перебував в іранській в’язниці за підозрою в доведенні до самогубства іншого моряка. Нещодавно одесита обміняли на громадянина Ірану, якого звинувачували в шпигунстві проти України. Обмін вдався завдяки тому, що президент України Петро Порошенко підписав відповідний наказ.

За словами Андрія Новічкова, у в’язниці йому пропонували прийняти іслам. Проте чоловік відмовився.

«Закон заключается в том, что если тебя обвиняют в убийстве и против тебя есть свидетели или нет свидетелей, то истинно верующий мусульманин может положить руку на Коран, поклясться 50 раз, что он это не делал. И его, в принципе, должны отпускать. В моем понимании это приблизительно, как предать Родину. А потом, когда ты предаешь свою Родину, тебе говорят, что ты молодец», — зазначив Андрій Новічков.

Змінювати роботу Андрій поки не збирається, адже для нього це основний вид заробітку. За словами представників Профспілки морського транспорту, чоловіку доведеться відновити документи.

«По нашим скромным подсчетам, порядка тысячи долларов надо для восстановления всех документов. Документы эти выдаются на определенный срок. Сроки уже все прошли. Поэтому ему надо восстанавливать по-новому», — повідомив голова Профспілки робітників морського транспорту України Михайло Кірєєв.

11 января, 2019 16:44