Одесса
5 Co
USD

Набув чинності закон про протидію насильству: думка одеських юристів (відео)

11 січня набув чинності закон щодо імплементації у кримінальне законодавство норм Стамбульської конвенції про протидію домашньому та сексуальному насильству.

Стаття про обов’язкову згоду сторін на близькість викликала неабиякий резонанс серед українців. У соцмережах навіть з’явились жартівливі зразки розписок для статевих партнерів.

А ось юристам не до жартів: нововведення викликає в них багато питань. З 11 січня великого та чистого кохання для законної фізичної близькості із партнером недостатньо, навіть якщо мова йде про відноси у шлюбі.

За новою редакцією статті 152 спочатку потрібно отримати на це письмову або усну згоду. Інакше це можна кваліфікувати як зґвалтування — з відповідними наслідками. За зґвалтування близької людини чи у подружжі можна потрапити за ґрати на 5–10 років.

Якщо дії вчинені з особою, якій не має 14 років, незалежно від її згоди строк становитиме від 8 до 15 років. Актуальна тема — домашнє насилля: постійне економічне, психологічне та фізичне.

За новою статтею 126–1, домашнім кривдникам загрожують громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт до 6 місяців або обмеження волі на строк від двох до п’яти років. Також вступили зміни до статті про проведення аборту, це тепер стосується і стерилізації.

Кримінально караними діяннями є і примушування до шлюбу, до продовження примусово укладеного шлюбу, до вступу у співжиття без укладання шлюбу або спонукання з цією метою особи до переміщення на територію іншої держави. Такі дії караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням чи позбавленням волі на строк до трьох років.

За словами фахівців, усі ці зміни в законі насправді більш процедурні і серйозних побутових проблем українцям не мають принести.

11 января, 2019 19:21