Ліки для онкохворих в Україні за останні чотири роки подешевшали (відео)

Ліки для хворих на онкологію в Україні за останні чотири роки вдвічі подешевшали.

Все завдяки медичним закупівлям через міжнародні організації, які відтепер закуповують препарати безпосередньо у виробників.

«Ми цього року продовжуємо закупівлю через міжнародні організації, але вже створили українську агенцію, яка буде за тими самими правилами закуповувати ліки на світовому ринку. Ми вже цього року будемо мати нові програми з Глобальним фондом», — заявила в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Вдалося і суттєво розширити перелік онкопрепаратів, які держава закуповує для пацієнтів. Проте ситуація в регіонах, де для придбання медикаментів користуються системою ProZorro, невтішна. Понад 90 % тендерів виграють компанії-дистриб’ютори. Ціни ж на ті самі препарати можуть відрізнятися в різних областях.

«В регіонах ціни значно вищі, ніж ті, за якими препарати закуповують зараз міжнародні організації. Ми переконані, що треба дати повноваження й можливість закуповувати ці ліки централізовано міжнародним організаціям, закупівельній агенції, аби усунути цей корупційний ризик контакту чиновника та компаній, які подаються на тендер», — зазначила заступник виконавчого директора Центру протидії корупції Олена Щербан.

Нагадаємо, з 2015 року медичні закупівлі в Україні здійснюють через три міжнародні організації. Зокрема, Програму розвитку ООН та ЮНІСЕФ.

15 января, 2019 21:47